Dolnośląski Zlot Miłośników Zabytków - Jedlinka 19-20 maj 2017

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków (DTMZ) to facebookowa grupa miłośników historii, fotografii i wędrówek.

Wśród nich są osoby z różnych części kraju, nie tylko z Dolnego Śląska, są ludzie z przeróżnych zawodów i profesji. Towarzystwo powstało w 2015 roku, a jego szefem jest Robert Matwiejów, emerytowany strażak, funkcjonariusz wałbrzyskiej PSP.

 Co 2-3 miesiące "foto-zwiedzacze" spotykają się na dużych zlotach. Ostatni z nich miał miejsce w miniony weekend w Pałacu w Jedlince (Jedlina-Zdrój). W sobotę wzięła udział w otwarciu wystawy "Wojenne tragedie Ślązaków. Doświadczenie zapisane w pamięci" w Pałacu w Jedlince, następnie zwiedzała pałac. Wieczorem nawiedziła ich jak zwykle "Biała Dama".
 

Foto: ze zbiorów Towarzystwa

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: