Atrakcje w okolicy

  1. Jedlina – Zdrój kurort uzdrowiskowy malowniczo wkomponowany w Góry Wałbrzyskie. Tradycje uzdrowiskowe sięgają tu przełomu XVII – XVIII wieku. Miasto oferuje wiele atrakcji :

- park linowy (Czarodziejska Góra „Relax”)

- całoroczny tor saneczkowy

- wyciąg narciarski ze sztucznie zaśnieżanym i ratrakowanym stokiem.

  1. Podziemia projektu „Olbrzym” w Górach Sowich. To jedna z największych tajemnic II wojny światowej. W latach 1943 – 45 w okolicach Jedliny – Zdrój drążono system podziemi o do dziś nie wyjaśnionym przeznaczeniu. Być może miała się tu znajdować kolejna tajna kwatera Hitlera, miejsce planowanej produkcji hitlerowskiej bomby atomowej lub części do rakiet V1 i V2. To jeszcze nie wszystkie tajemnice podziemi. Dla turystów są udostępnione niektóre kompleksy podziemi :

- Kompleks Włodarz

- Muzeum Podziemne Fabryki Walimia

- Kompleks Osówka

  1. Zamek Grodno i Jezioro Bystrzyckie.

Zamek Grodno to średniowieczna warownia obronna położona w Zagórzu Śląskim nad Jeziorem Bystrzyckim. Słynie on z ekspozycji średniowiecznych narzędzi tortur i fantastycznych widoków z zamkowej wieży na jezioro. Samo Jezioro Bystrzyckie jest sztucznym zbiornikiem, powstałym 100 lat temu. Jest ono cudownie wkomponowane w krajobraz doliny rzeki Bystrzycy.

Więcej informacji o atrakcjach w okolicy : www.tajemniczytrojkat.pl

Aktualności zobacz wszstkie artykuły >>

Partnerzy

Dla zwiedzających

Zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z historią w Pałacu Jedlinka. Wojny Śląskie, czasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej >>

Dla szkół

Pragniemy zachęcić Państwa do połączenia aktywnego wypoczynku i rekreacji ze zdobywaniem wiedzy o sowiogórskich tajemnicach i historii tego regionu

czytaj więcej >>
Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
ul. Zamkowa 8, 58-330 Jedlina-Zdrój
tel: +48 74 845 40 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poleć znajomemu: